за нас

Нашата фабрика

Вухан Welead С & Т копродукции, Ltd е интегриран соларна енергија компанија специјализирана во R & D, производство и маркетинг контролори соларни задолжен во Вухан, Кина. Компанијата е CE, ROHS и IEC регистрирани.

Со регистрирано бренд LDSOLAR, нашите главни елементи вклучуваат PWM соларни контролори која е претставена од страна на земјиште Сон серија и Скај Сон серијата, MPPT соларни контролори кој е претставен со трасерски Сон серија и трасерски Сон N серијата.

Ние настојуваме да се истражување на нови технологии во Сончевиот систем. Неодамна ние да се стави надвор од PWM контролер со 32 бита процесорот, овозможувајќи им на контролорите да работат побрзо и стабилна. Тоа е основно технологија меѓу кинеските производители на контролорот.

Водиме сончевата енергија, за позелена иднина.

За да се осигура дека ќе имаат убав искуство во користењето на нашите контролор, ние ги донесуваат најновите тест стандард EN62109-1, 62.109-2 и управување со системот за квалитет на ISO9001 за внатрешни и надворешни тест за контрола на квалитет.

Нашите производи не само pervail на пазарот на татковината под промоција на продажбата канцеларија од нас, но исто така се здобијат со широка популарност во Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Јужна Америка, Африка и Европа.

ОЕМ и ODM услуга е достапна, врз основа на взаемна доверба, ние се стремиме да бараат понудената ситуација со вас. Вие сте секогаш добредојдени да не посетите во својата погодност.

Водиме сончевата енергија, за позелена иднина.


WhatsApp Online Chat !