LD2410C 10A PWM соларни контролор

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  поврзани параметри

  Тагови производ

  Земјиште Сон серија (LD во кратки) е економичен и традиционалните PWM соларни controller.It не само што може да се прошири на услугата живот на батеријата, но исто така, обезбеди потребната заштита во текот на целиот систем. Ние сами својот изглед дизајн patent.The двојно копчиња и LCD екранот ќе се покаже на работните параметри на целиот систем, јасни и разбирливи. Оваа серија е широко се применуваат во домашен соларен систем, сообраќајот сигнал, соларни систем за осветлување, итн

  КАРАКТЕРИСТИКИ:

  1.Automatic идентификуваат напон, целосно компатибилен со 12V / 24V

  2.LCD прикажување и двојна копче на човек-машина интерфејс.

  3.3 фаза режим PWM полнење: Масовно, басот, плови.

  режим 4.Load контрола: режим на сензор, на владата, празнење капацитет ограничен режим.

  5.Operation најавите функција: сметка за полнење и празнење ампер часа на системот на работни дена, време на HVD, време на LVD и времето на над сегашните заштита.

  6.Accurate температурна компензација, тој автоматски може да се приспособат на напон на полнење во зависност од температурата на животната средина, за оптимизирање на долго траење на батеријата.

  ЕЛЕКТРОНСКИ заштита:

  1.PV обратна поларитетот заштита

  2.PV краток спој заштита

  заштита 3.Thunder

  4.Battery презареждам заштита

  5.Battery над Заштита од празнење на

  6.Battery обратна поларитетот заштита

  заштита 7.Load преоптоварување

  8.Load краток спој заштита


 • Претходно:
 • Следно:

 • Мод

  LD2410C

  напон

  12V / 24V

  Макс. Влезен напон на соларни панели

  55V

  Авто-потрошувачка

  ≤12mA

  Макс. струја на полнење

  10A

  Макс. испуштање струја

  10A

  LVD

  12Vsystem11.0V ADJ 11,0 ... .12V × 2 24V

  LVR

  12Vsystem12.6V ADJ 12,6 ... .13V × 2 24V

  Носете напон

  12Vsystem13.8V ADJ 13,0 ... .14V × 2 24V

  Зголемете полнење

  12Vsystem14.4V × 2 24V напон на батеријата помалку

  од 12Vstart поттик полнење на 2 часа

  Батеријата Над напон заштита

  16.5V

  Обратна заштита конекција

  Да

  Транспорт текот тековната заштита

  Да, на секои две минути се рестартира еднаш

  Полнење Тип

  PWM

  компензација на температура

  12V систем -24mV / Целзиусови степен × 2 24V

  Работна температура

  -20Celsius степен - + 50Celsius степен

  терминал скала

  28-10AWG

  водоотпорен одделение

  IP32

  големина

  168 × 92 × 41.5mm

  Нето маса

  320G

  пакет

  40pcs / ЦТН

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !