TD2210 20A MPPT соларни контролор

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  поврзани параметри

  Тагови производ

  Трасерски Сон серија (ТД во кратки) донесува MPPT technology.It е исто така истрча од 32 бита процесорот, па стабилност и брзина може да се guaranteed.Based на синхрони исправувач технологија, преносна ефикасност на коло може да се зголеми до 98%, а Pmax следење точност до 99,5%. Значи, нашата MPPT може да се пронајдат точни Pmax во најкусо време, дури и кога сончевата светлина се менува брзо. Тоа совршено може да се справи со екстремни временски услови или слаба сончева светлина.
   
  КАРАКТЕРИСТИКИ:
  1.32 битови процесор во комбинација со напредна MPPT технологија, брз и стабилен пат на максимална моќност точка, следење на точност 99,5%.
  2.Adopt Синхронно Исправувач технологија, значително подобрување на ефикасноста на преносот на колото, максимум 98%.
  3.Accurate идентификација и следење на мулти врв моќ функција точка.
  4.PV низа ограничена моќ влез функција, за да се обезбеди дека контролорот не преоптоварување операција под никакви услови.
  5.12V / 24V DC Автоматско идентификуваат напон.
  6.Sealed, гел, Поплавени постапка за избор на батеријата.
  7.Load контрола на владата: режим на сензор, време на владата
  8.Operation најавите функција: сметка за полнење и празнење ампер часа на системот на работни дена, време на HVD, време на LVD и времето на над сегашните заштита.
  9.Accurate температурна компензација, тој автоматски може да се приспособат на напон на полнење во зависност од температурата на животната средина, за оптимизирање на долго траење на батеријата.
  10.Patented голем дијаметар со 25mm2, црвена и црна конектор разликувате позитивните и негативните пол избегнување на погрешно работење.
   
  ЕЛЕКТРОНСКИ заштита:
  1.PV обратна поларитетот заштита
  2.PV над напон заштита
  3.PV ограничен тековната заштита
  4.PV краток спој заштита
  заштита 5.Thunder
  6.Battery презареждам заштита
  7.Battery над Заштита од празнење на
  8.Battery обратна поларитетот заштита
  заштита 9.Load преоптоварување
  10.Load краток спој заштита
  11.Over температурна заштита

 • Претходно:
 • Следно:

 • Мод

  TD2210

  напон

  12V / 24V

  PV Макс Влезен напон

  100V

  PV Максимална влезна моќност

  12V 260W, 520W 24V

  Авто-потрошувачка

  ≤25mA

  Максимална Струја на полнење

  20A

  Максимална празнење тековната

  20A

  LVD

  11.0V ADJ 9V ... .12V; × 2 / 24V

  LVR

  12.6V ADJ 11V ... .13.5V; × 2 / 24V

  Носете напон

  13.8V ADJ 13V ... .15V; × 2 / 24V;

  Зголемете напон

  14.4V; × 2 / 24battery напон

  помалку од 12.6V рестарт поттик 2 часа

  Батеријата Над напон заштита

  16.5V; × 2 / 24V

  Обратна заштита конекција

  Да

  Транспорт текот тековната заштита

  Да, секој 30-ти авто рестартира повторно

  Контролор температурна заштита

  Да

  Тип на полнење

  MPPT

  компензација на температура

  -24mV / ℃ за 12Vsystem; × 2 / 24V; × 4 / 48V

  Работна температура

  -20 ℃ - 55 ℃ +

  терминали скала

  16mm2

  водоотпорен одделение

  IP32

  големина

  200 × 127 × 54mm

  нова тежина

  0.82KG

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !